poster

Кингсман: Тајната служба

Kingsman: The Secret Service (2014)

акција, авантуристички, комедија, трилер | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Matthew Vaughn

рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 7.45/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот ја раскажува приказната за една тајна шпионска организација која за својата тешка програма за обука регрутира едно бунтовно но надежно дете од улица, во време кога се појавува закана од еден изопачен гениј.
Филмот „Кингсмен: Тајната служба“, врз основа на познатата хумористична книга и во режија на Метју Вон („Kick Ass“, „X-Men: First Class“), ја раскажува приказната за една тајна шпионска организација која за својата тешка програма за обука регрутира едно бунтовно но надежно дете од улица, во време кога се појавува закана од еден изопачен гениј што има злобни амбиции.

Слики

Кингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната службаКингсман: Тајната служба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Станицата на шифрите (2013)

  денес
  image
  Еден посрамотен поранешен таен агент добива задача да ја заштитува Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Откако се...
 • Господар на прстените: Две кули (2002)

  денес
  image
  Во вториот дел на трилогијата на Толкин, Фродо Багинс и другите членови на Дружината ја продолжуваат нивната света мисија да го уништат Единствениот прстен, но по...
 • Серенити (2005)

  денес
  image
  Во оваа научнофантастична авантура, во галаксија со граѓански војни, посадата на еден брод мора да штити телепатски член кој патува со нив, а кој го гонат...
 • Светот не е доволен (1999)

  денес
  image
  Кога Агентот 007 (Пирс Броснан) е назначен да штити прекрасна наследничка (Софи Марко) на нафтено богатство, тој е катапултиран во страсна, возбудлива авантура...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.