СОДРЖИНА

Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите прогонители, доближувајќи се чекор поблизу до откривање на шокантната вистина.
Твојата мисија, ако ја прифатиш, е да одиш заедно со Том Круз на едно од најдивите филмски патешествија во 1990-тите. Круз го игра суперагентот Итан Хант, обвинет за предавство на својата агенција и за продажба на тајни информации на најголемиот наддавач. Итајќи од едно место до друго, тој се бори да ја докаже својата невиност и да го открие кодошот што им се заканува на мисиите на ЦИА во Источна Европа.

Слики

Невозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисијаНевозможна мисија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Капетанка Марвел (2019)

  денес
  image
  „Капетанка Марвел“ ја прикажува Керол Денверс, која станува една од најмоќните суперхеројки. Кога една меѓугалактичка војна стигнува до Земјата, Керол се наоѓа во...
 • Вселенски војници 3 (2008)

  денес
  image
  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони...
 • Мордекај (2015)

  денес
  image
  Генијална високобуџетна комедији са сјајном глумачком екипом коју чине Џони Деп, Гвинет Палтроу, Јуан Макгрегор и Џеф Голдблум! Снимљена према популарној књизи...
 • Десперадо (1995)

  денес
  image
  Хладнокрвни револвераш путује од града до града убијајуќи нарко дилере који су на било који начин умешани у убиство његове вољене Домино.... Нимало досадан филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.