Оценка на корисникот: 6.2/10
(251 глас)

СОДРЖИНА

Након испробавања атомске бомбе у Јужном Пацифику, непознато створење је примеќено на истоку како пролази кроз Панамски канал.
Научник Нико Татопулос је позван да истражи ситуацију и он убрзо долази до закључка да је експлозија та која је створила џиновског, озраченог гуштера.
Гоsила брзо напредује на север, пристижуќи на Менхетн, уништавајуќи све што му се наѓе на путу и остављајуќи пустош за собом.
Да ли ќе јаке снаге америчке војске бити довољне да се изборе против чудовишта и спасу становнике Њујорка?

Слики

ГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзилаГодзила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоризонт (2010)

  image
  Чудна светлина се спушта врз Лос Анџелес, привлекувајќи ги луѓето надвор како мушички на светлина. Но штом ќе излезат, страшна вонземјанска сила почнува да ја...
 • Единствен (2001)

  image
  Паралелни светови сударе се кад враголасти агент који мора да прати те светове почне да уклања верзије самога себе у свакој другој стварности. Са сваким уклањањем...
 • Годзила против Конг (2021)

  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
 • Злосторнички ум (2016)

  image
  Рајан Рејнолдс и Кевин Костнер ги гледаме заедно во акциониот трилер во кој нема да недостасува акција, бркање со автомобили, пукања и интриги!
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.