рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(143 гласови)

Содржина

Мет Дејмон глуми професионалног убицу Јасона Боурнеа. Након што је изгубио памќење и остао без једине особе коју је волео, неќе га зауставити ни киша метака нове генерације специјално обучених убица који га следе у стопу и који ќе учинити све што је потребно како би га спречили да сазна свој прави идентитет.

Слики

Борновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматумБорновиот ултиматум

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ангели и демони (2009)

  image
  Врз основа на романот од Ден Браун, ова е многу очекуваното филмско остварување на „Кодот на Да Винчи“. Симбологот Роберт Лангдон (Том Хенкс) и партнерот во...
 • Bodies at Rest (2019)

  image
  Working in the morgue, a hardworking forensics expert and his assistant are suddenly accosted by masked intruders who demand access to a body involved in a recent...
 • Национално благо - Књига тајни (2007)

  image
  Ловац на благо Бен Гејтс поново креќе у узбудљиву и акцијом набијену нову потеру по читавом свету да би разоткрио скривену историју и благо. Када на светлост дана...
 • Полицајци во акција (2007)

  image
  Врвен лондонски полицаец е пренесен во не толку опасен рурален град во Англија со многу летни забави и состаноци за соседските патроли. Овој навидум идиличен град...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.