рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Pariz, leto 1979. An producira trećerazredni gej porno film. Nakon što ju je njen montažer i ljubavnik Lois napustio, pokušava da se sredi snimajući svoj najambiciozniji film do sada sa svojim vernim pomoćnikom Arčibaldom. Ali jedan od njenih glumaca brutalno je ubijen i An se nađe u čudnoj istrazi koja joj potpuno preokrene život.

Слики

Нож у срцеНож у срцеНож у срцеНож у срцеНож у срцеНож у срце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Колибата (2019)

  денес
  image
  Грејс и двете деца на нејзиниот свршеник се затрупани од снег во нивната рурална колиба. Како што омекнуваат врските меѓу триото, чудни и страшни настани се...
 • Жил и Џим (1962)

  денес
  image
  Treći, a po mnogima i najbolji film čuvenog francuskog reditelja Fransoa Trifoa, koji je adaptacija polu-biografskog romana Anri-Pjera Roša. Radnja filma se...
 • Месечева светлина (2016)

  денес
  image
  Филмот е хроника на едно детство, момчештво и возрасно доба на еден млад, афроамерикански геј човек кој расте во насилна населба во Мајами.
 • ПАДОТ НА КАНДАХАР (2009)

  денес
  image
  Во 1999 година, еден британски сапер кој работи за Талибанците во Авганистан, мора да избега од земјата откако ќе биде вплеткан во смртоносна игра на интриги и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.