СОДРЖИНА

Стариот дилер со уметнички дела Олави, е пред пензија. На една аукција, една стара слика му го привлекува вниманието. Олави се сомнева дека вреди многу повеќе од почетната цена, па решава да се обиде да заработи уште пари за пензија.
Стариот дилер со уметнички дела Олави (72) е пред пензија. Тој е човек кој секогаш ги ставал работата и уметноста пред сѐ, па дури и пред своето семејство. На една аукција, една стара слика му го привлекува вниманието. Олави мисли дека таа вреди многу повеќе од почетната цена која е ниска затоа што нејзината автентичност не е потврдена. Олави инстинктивно одлучува да направи уште една последна зделка за да заработи убави пари за пензија. Истовремено, ќерката на Олави Леа (42) која не ја видел со години, бара од него да ѝ помогне околу неговиот внук Ото (15). Заедно со Ото, Олави почнува да го истражува потеклото на сликата. Тие откриваат дека сликата се вика "Исус" и е насликана од Илија Репин. Олави успева да ја купи сликата, но кога аукциската куќа сфаќа дека е направена грешка при ставањето на цената, тие се вртат против него. За да го исполни својот сон, стариот дилер мора да се соочи и со аукциската куќа и со сопствените грешки од минатото.

Слики

Последна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделкаПоследна зделка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волела сам те толико дуго (2008)

  image
  Након изласка из затвора, у ком је провела 15 година, Џулијет покушава да пронаѓе своје место у друштву. Млаѓа сестра Леа је позива да доѓе да живи са њом, њеним...
 • Маре (2020)

  image
  Рутински, но со посветеност, Маре го води своето скромно домаќинство, дури и кога новата машина за перење не е единственото нешто што недостига. Кога еден ден...
 • Емануела 4 (1984)

  image
  Емануела је серијал меких еротских филмова сниманих у размаку од 10 година који је прославио холандску глумицу Силвију Кристел.
 • The World (2012)

  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.