рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(23 гласови)

Содржина

Four partisans land on a Greek island across the sea, having convicted someone of serious crimes. The film focuses on the difficulties facing these partisans on this mission. Even at some points it looks like the mission will fail.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Земено од мене: Приказната на Тифани Рубин (2011)

  image
  Вистинита приказна за Тифани Рубин, која во 2008 година смело го спаси својот седумгодишен син Коби, откако тој беше киднапиран од страна на својот биолошки татко...
 • The Last Day of August (2012)

  image
  Ден е парализиран пред нешто повеќе од една година. После неколку месеци заздравување и соочување со новата реалност, се повлекува во семејната колиба на север во...
 • Пуцањ (1977)

  image
  Радња филма одвија се у селу мјешовита хрватског и српског становништва. Томо (Божидар Орешковиќ) и Петар (Марко Николиќ) сусједи су и пријатељи из дјетињства. На...
 • Возејќи ја г-ца Дејзи (1989)

  image
  Дејзи Вертан (Џесика Тенди) е остроумна, но постара Еврејка која предизвикува полесна сообраќајна несреќа, па нејзиниот син Були (Ден Екројд) го најмува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.