рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Тигрица, змија, мајмун, жерав и богомолка се трансформираат од потполни странци во петте легендарни кунг фу воини.

Сцеарист: ,
Продуцент: Melissa Cobb, Karen Foster
времетраење: 23 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Филмот на лутите птици 2 (2019)

  image
  Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, нелетачките лути птици се здружуваат со неколку зелени прасиња за да...
 • Дивината (2006)

  image
  Во оваа анимирана комедија на „Дизни“, една група животни од њујоршката зоолошка градина открива каква џунгла може да биде градот кога едно од животните по грешка...
 • Мадагаскар: Бегство во Африка (2008)

  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
 • Упс 2! Авантура се наставља (2020)

  image
  Ближио се крај света и постојала је опасност да поплаве униште сва биќа на планети. У Ноину арку редом су се укрцале све врсте животиња, од највеќе до најмање....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.