poster

Кунг Фу Панда: Тајните на свитокот

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll (2016)

Режисер: Rodolphe Guenoden


рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

Содржина

Тигрица, змија, мајмун, жерав и богомолка се трансформираат од потполни странци во петте легендарни кунг фу воини.

Сцеарист: ,
Продуцент: Melissa Cobb, Karen Foster
времетраење: 23 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кунг фу панда (2008)

  image
  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
 • Кунг фу панда 2 (2011)

  image
  По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата,...
 • Филмот На Лутите Птици (2016)

  image
  Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во...
 • Перната банда (2016)

  image
  Куко је безбрижни папагај коме је занимљивије да прати телевизијске јунаке него да учествује у досадним куќним пословима. Када перната банда запрети његовом оцу...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.