Randall Duk Kim

Роденден: 1943

Актерот:

 1. ...
  Alan Chan
 2. ...
  General Alak
 3. ...
  Shu
 4. ...
  Mr. Hung
 5. ...
  Gohan
 6. 6. Ninja Klan (2009), филм
  ...
  Tattoo Master
 7. ...
  Old Man in Temple
 8. 8. Џон Вик (2014), филм
  ...
  Continental Doctor
 9. ...
  Doctor
 10. ...
  Self

Глас:

 1. ...
  Oogway
 2. ...
  Oogway
 3. ...
  Oogway
 4. ...
  Oogway
 5. ...
  Oogway

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.