рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

Содржина

With Po's status as the Dragon Warrior proven to all, Master Shifu has a new challenge for him; teaching Introduction to Kung Fu class to a bunch of a rambunctious bunny children. After getting the class to come to order, Po teaches them that fighting is only part of kung fu, while its true meaning is "Excellence of Self." To explain this philosophy, Po tells stories of each of his comrades, The Furious Five, and how they faced formative challenges in their youth that helped define them as true masters of kung fu.

Сцеарист: ,
Продуцент: Dana C. Booton, Melissa Cobb
времетраење: 25 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кунг фу панда (2008)

  image
  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
 • Кунг фу панда 2 (2011)

  image
  По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата,...
 • Кунг Фу Панда: Тајните на свитокот (2016)

  image
  Тигрица, змија, мајмун, жерав и богомолка се трансформираат од потполни странци во петте легендарни кунг фу воини.
 • Дневникот на Грег: Долгото патешествие (2017)

  image
  Патувањето на семејството Хефли за да присуствуваат на 90-тиот роденден на баба им оди во урнебесна насока поради планот на Грег да стигне на една конвенција за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.