СОДРЖИНА

Џон Ли е најдобриот платен убиец. Но кога ќе одбие да убие зашто неговата цел е седумгодишен син на детектив, шефот на Џон испраќа армија платени убијци кои треба да го убијат Џон и да ја завршат неговата одбиена задача.
Кинескиот емигрант Џон Ли има насилно минато како професионален убиец. Тоа му носи само грижа на совеста, но го прави идеален убиец. Заради безбедноста на неговото семејство, Ли е принуден да прифати работа со моќен криминалец, азискиот шеф на подземјето Теренс Веи, кој сака Ли да изврши крвна одмазда врз детективот Стен Зедлов убивајќи го неговиот седумгодишен син. Во последен момент, имајќи го на нишан детето, Ли одлучува дека е подобро да се соочи со одмаздата на Веи отколку да го изврши убиството. Покрај тоа што Ли станува цел, одлуката ги загрозува мајка му и сестра му во Шангај. Планирајќи да се врати во Кина, тој ја посетува фалсификаторката Мег Кобурн за да земе фалсификуван пасош, но тие се попречени од армијата убијци, и се одвива долга потера и битка со пукање.

Слики

Резервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијциРезервни убијци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Добри луѓе (2014)

  image
  Кејт Хадсон и Џејмс Франко се среќен пар кој живее мирен живот. Единствен проблем им е недостаток на пари за секојдневнен живот и за купување сопствен стан. Кога...
 • Голем грабеж (2009)

  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Мачета (2010)

  image
  Пошто је једва преживео окршај са злим мексичким нарко-дилером Торезом, бивши федералац Мачета побегао је у Тексас желеќи да заборави трагичну прошлост. Али, све...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.