Содржина

Кога бруталниот руски мафијаш ќе го натера пензионираниот платен убиец да се врати во акција, тој ќе се впушти во немилосрден лов на своите противници. Неговата непопустливост е легендарна во светот на подземјето, а ние ќе бидеме нејзини сведоци во филмската приказна за одмаздата и искупувањето.
По ненадејната смрт на саканата сопруга, на Џон Вик (Кјану Ривс) му остануваат последните подароци од неа - кучето Дејзи и пораката во која го моли да не заборави да сака. Тагата на Џон ја прекинува садистичкиот криминалец Јосиф Тарасов (Алфи Ален) чие внимание го привлекува мустангот на Џон од 1969 г. Кога Џон ќе одбие да му го продаде автомобилот, Јосиф и неговите луѓе упаѓаат во куќата на Џон, му го крадат автомобилот, го претепуваат Џон и ја убиваат Дејзи. Но тие не знаат дека штотуку го разбудиле најбруталниот убиец што некогаш постоел во подземјето. Потрагата по автомобилот ќе го однесе Џон во делови од Њујорк кои туристите никогаш нема да ги посетат, во подземниот свет на криминалот во кој самиот тој порано владеел. Набргу Џон ќе дознае дека човекот што го бара е всушност син на неговиот поранешен партнер, суровиот руски бос Виго Тарасов (Михаел Никвист). Џон повторно станува немилосрдна машина за убивање и се впушта во борба со Виго во која може никој да не преживее.

Слики

Џон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон ВикЏон Вик

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Глупи крадци (2009)

  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Иза решетака (2021)

  image
  Прича прати лукавог преваранта који бежи од плаќеног убице. Осмишљава шему како се сакрити у полицијској станици у малом граду - али кад се убица појави на...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Добар човек (2014)

  image
  Откако неговата кариера како припадник на специјалните единици ќе заврши катастрофално, Александар ќе се повлече и ќе води мирен живот како домар во Романија....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.