рејтинг: 2.5/10
Оценка на корисникот: 6/10
(36 гласови)

Содржина

Акциона адаптација на многу популарниот манга цртан, ДРАГОНБОЛ која се фокусира на еден хуманоиден вонземјанин по име Гоку кој се обидува да ја исполни желбата на неговиот дедо.
ДРАГОНБОЛ: ЕВОЛУЦИЈА е долгоочекуваниот филм заснован врз популарниот јапонски манга цртан создаден од страна на Акира Торијама. Џастин Чатвин е херојскиот Гоку, моќен воин кој ја штити земјата од бескрајната армија одметници кои сакаат да доминираат со универзумот и да ги контролираат мистичните предмети по кои е наречен филмот. Ејми Росум е Булма, прекрасна жена која сака да ги добие мистичните Драгон топки за свои сопствени причини; Џејни Чунг е Чи Чи, млада мајсторка за боречки вештини, која го привлекува вниманието на Гоку; а легендата Чоу Јун-Фат е Роши, мајсторот кој го води Гоку низ епското патување на младиот човек за да се спаси земјата од силите на темнината.

Слики

Драгонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: ЕволуцијаДрагонбол: Еволуција

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Смртоносни машини (2018)

  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Сам во темнината (2005)

  image
  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на...
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Вучији зов (2019)

  image
  Један човек са изузетним аудио способностима се укрцава на једну француску нуклеарну подморницу и постаје фундаментални члан њене посаде. Његове способности ќе...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.