Содржина

Од продуцентите на трилогијата „Матрица“ и режисерот на „О за одмазда“ пристигнува најновиот филм за боречки вештини. Раизо (азиската поп супер ѕвезда, Рејн) е еден од најсмртоносните убијци во светот. Земен од улиците како дете, бил трансформиран во обучен убиец од страна на кланот Озуну , што е тајно друштво чие постоење се смета за мит. Прогонуван од безмилосното убиство на другар му, Раизо бега од кланот... Исчезнува. Сега, тој чека и се подготвува да се одмазди. Во Берлин, агентката на Европол, Мика Корети (Наоми Херис) наидува на финансиска трага што поврзува неколку политички убиства со подземна мрежа на азиски убијци на кои не може да им се влезе во трага. Спротивставувајќи се на наредбите на нејзиниот надреден, Рајан Маслоу (Бен Мајлс), Мика копа по документите на агенцијата и ја дознава вистината за убиствата. Нејзината истрага ја претвора неа во мета, а кланот Озуну испраќа тим убијци кој го предводи смртоносниот Такеши (Рик Јун), за да ја замолчи засекогаш . Раизо ја спасува Мика од напаѓачите, но тој знае дека кланот нема да запре дури не ги елиминира и двајцата. Сега, во смртоносната бркотница низ улиците на Европа, Раизо и Мика мора меѓусебно да си веруваат за да преживеат... И на крај да го уништат таинствениот клан Озуну.

Слики

Ninja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ловец или улов? (2017)

  image
  Трилерот го следи Лукас, осамен убиец најмен да ја убие младата Ела која ужива со своето момче во сончевото тосканско гратче, не насетувајќи ја опасноста што ѝ се...
 • Трострука претња (2019)

  image
  Кќер милијардера жели убити велики криминални синдикат којег она намјерава зауставити. Скупина плаќеника ќе се супротставити тиму опасних плаќених убојица како би...
 • Блиски непријатели (2013)

  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Спасување (2015)

  image
  Поранешен оперативец на ЦИА го киднапира група терористи. Кога син му дознава дека нема план за спасување на неговиот татко, тој почнува своја спасувачка операција.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.