СОДРЖИНА

Раизо како младо момче е трансформиран во незапирлива машина за убивање од страна на едно тајно друштво познато како Озуну Клан. Но, кога убијците на Озуну го убиваат пријателот на Раизо, денови им се веќе одбројани...
Од продуцентите на трилогијата „Матрица“ и режисерот на „О за одмазда“ пристигнува најновиот филм за боречки вештини. Раизо (азиската поп супер ѕвезда, Рејн) е еден од најсмртоносните убијци во светот. Земен од улиците како дете, бил трансформиран во обучен убиец од страна на кланот Озуну , што е тајно друштво чие постоење се смета за мит. Прогонуван од безмилосното убиство на другар му, Раизо бега од кланот... Исчезнува. Сега, тој чека и се подготвува да се одмазди. Во Берлин, агентката на Европол, Мика Корети (Наоми Херис) наидува на финансиска трага што поврзува неколку политички убиства со подземна мрежа на азиски убијци на кои не може да им се влезе во трага. Спротивставувајќи се на наредбите на нејзиниот надреден, Рајан Маслоу (Бен Мајлс), Мика копа по документите на агенцијата и ја дознава вистината за убиствата. Нејзината истрага ја претвора неа во мета, а кланот Озуну испраќа тим убијци кој го предводи смртоносниот Такеши (Рик Јун), за да ја замолчи засекогаш . Раизо ја спасува Мика од напаѓачите, но тој знае дека кланот нема да запре дури не ги елиминира и двајцата. Сега, во смртоносната бркотница низ улиците на Европа, Раизо и Мика мора меѓусебно да си веруваат за да преживеат... И на крај да го уништат таинствениот клан Озуну.

Слики

Ninja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja KlanNinja Klan

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.