СОДРЖИНА

Еди Марфи се враќа во улогата на докторот кој може да зборува со животните, во „Д-р Дулитл 2, продолжението на блокбастер комедијата од 1998 година. Овој пат борбата е помеѓу Дулитл и Дарвин, во најголемата пресметка помеѓу човекот и природата, во првиот штрајк на животните.
Сега познатиот доктор има премногу пациенти, и луѓе и животни. Но овие животински пријатели сакаат повеќе од докторски визити. Вознемирените животни сакаат да ја спасат својата шума од бескрупулозните луѓе кои сакаат таму да градат, па бараат помош од Дулитл. Дали животинските пријатели на Дулитл ќе почнат да стражарат? Може ли тој да го најде вистинскиот лек за да ги спои Ава и Арчи заедно и да ја спаси шумата? Дали ќе му се посреќи на Лаки? Ножот е дојден до коска кога Дулитл и дружината им даваат на алчните узурпатори малку да ја вкусат дивината.

Слики

Д-р Дулитл 2Д-р Дулитл 2Д-р Дулитл 2Д-р Дулитл 2Д-р Дулитл 2Foto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHД-р Дулитл 2Foto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHД-р Дулитл 2Foto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHД-р Дулитл 2Foto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHFoto: RTL / © Twentieth Century Fox/KHД-р Дулитл 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тамо где је трава зеленија (2019)

  понеделник
  image
  Мајке из предграѓа, чија деца играју фудбал, стално се надмеќу једна с другом у својим приватним животима, као што им и деца решавају своје разлике на игралишту....
 • Договор живота (1999)

  понеделник
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Како се пишува љубов (2014)

  понеделник
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  понеделник
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.