СОДРЖИНА

After their small Australian country town is annihilated by an overwhelming airborne attack, a group of civilians evade capture and discover they are now among the last remaining survivors of an extraterrestrial invasion engulfing the entire planet. As humanity falls under world-wide occupation, they form a home-grown army to fight back against vastly superior enemy forces. On the front lines of the battle for Earth, they are our last hope.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аеродром 1975 (1974)

  денес
  image
  У другом делу филма Аеродром, пилот мале летилице доживљава инфаркт И удара у кокпит Боинга 747 чија посада гине а пилот ослепи. Неким чудом 747 остаје у ваздуху...
 • Торнадо (1996)

  денес
  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  денес
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Морски живот со Стив Зису (2004)

  денес
  image
  Меѓународно познатиот океанограф, Стив Зису (Бил Мари) и неговиот екипаж кој го носи името „Тим Зису“, отпловуваат на експедиција во лов на мистериозната,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.