СОДРЖИНА

Почитуваниот антрополог Џејмс Крипендорф и неговата сопруга Џенифер ги носат своите три деца на една потрага по изгубено племе во Нова Гвинеја. По смртта на Џенифер, Џејмс ништо не постигнува, а сите пари кои му се дадени како донација ги троши за да ги одгледа децата како самохран родител. Тој има закажано предавање на факултетот и стравува дека може да го обвинат за злоупотреба на парите од грантот, па го измислува племето Шелмикедму и лажира документарен филм, каде неговите деца се членови на тоа племе од Нова Гвинеја. Антропологот Вероника Мичели контактира со Хенри Спиви, продуцент на кабелската телевизија, терајќи го Џејмс да продолжи да создава лажни снимки, а ривалката Рут Ален почнува да се сомнева.

Слики

Племето на Крипендорф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Маторани (2010)

  недела
  image
  Филм говори о петорици пријатеља из детињства, који се окупљају после много година, када доѓу на сахрану њиховог кошаркашког тренера из школе. Сада, три деценије...
 • Почудно од фикција (2006)

  недела
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Зачин за брак (2012)

  недела
  image
  Да би пробудили страст у браку Кеј и Арнолд траже помоќ од слваног терапеута. Кеј (Мерyл Стрееп) и Арнолд (Томи Ли Џоунс) су пар посвеќен једно другом, али рутина...
 • Tela për violinë (1987)

  недела
  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.