СОДРЖИНА

Почитуваниот антрополог Џејмс Крипендорф и неговата сопруга Џенифер ги носат своите три деца на една потрага по изгубено племе во Нова Гвинеја. По смртта на Џенифер, Џејмс ништо не постигнува, а сите пари кои му се дадени како донација ги троши за да ги одгледа децата како самохран родител. Тој има закажано предавање на факултетот и стравува дека може да го обвинат за злоупотреба на парите од грантот, па го измислува племето Шелмикедму и лажира документарен филм, каде неговите деца се членови на тоа племе од Нова Гвинеја. Антропологот Вероника Мичели контактира со Хенри Спиви, продуцент на кабелската телевизија, терајќи го Џејмс да продолжи да создава лажни снимки, а ривалката Рут Ален почнува да се сомнева.

Слики

Племето на Крипендорф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крзнена одмазда (2010)

  image
  Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат...
 • Самохран родител: На море (2012)

  image
  Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му...
 • Бетовен 4 (2001)

  image
  Бетовенов хронични недостатак је пристојно понашање које је постало превише напорно чак и за породицу Њутонових, тако да деца креќу у акцију: потајно га уписују у...
 • Малечкиот Никола (2009)

  image
  Според истомениот роман на авторот на Астерикс, Изногуд и Таличниот Том - Рене Госини... Филмска адаптација за авантурите на малиот Никола кој е опкружен со љубов...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.