СОДРЖИНА

Смешните шеги почнуваат кога несреќна група сирачиња со чудно потекло тргнуваат заедно во авантура што ги носи во специјална фабрика за чоколада, каде паѓаат во магична гардероба и завршуваат во магична земја. Овде, забавата продолжува кога несмасните дева наидуваат на шарена колекција на личности, вклучувајќи и надуен пират и банда ученици на магии кои се обединуваат за да ја соборат злобната Бела Кучка од Гнарнија.

Слики

Епски филмЕпски филмNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyЕпски филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Робинзон Крусо (1997)

  вторник
  image
  Робинзон Крусо е единствениот преживеан во една поморска несреќа, па сам мора да се снаоѓа на еден ненаселен тропски остров. Наскоро открива дека едно локално...
 • Капетан Рон (1992)

  вторник
  image
  Пошто је наследио јахту која је некада припадала Клерку Гејблу, чикашки бизнисмен Мартин, креќе са породицом на Карибе како би је преузео. Али он нема никаквог...
 • Писмо за кралот (2008)

  вторник
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Градот Ембер (2008)

  вторник
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.