СОДРЖИНА

„Преку вселената е револуционерен рок-мјузикл кој ја опишува Америка во бурните доцни 1960-ти, време кога борбените линии биле повлечени дома и во странство. Кога младиот пристаништен работник Џуд (Џим Стурџис) го напушта Ливерпул за да го најде својот отуѓен татко во Америка, него го понесува бранот на промените што одново ја обликува нацијата. Џуд се вљубува во Луси (Еван Рејчел Вуд), богата Американка, која му се придружува на растечкото антивоено движење во Гринич Вилиџ во Њујорк. Како што расте бројот на жртвите во Виетнам, политичките тензии дома излегуваат од контрола и љубовниците се наоѓаат во психоделичен и полуден свет.

Слики

Across the Universe (2007)Across the Universe (2007)Across the Universe (2007)Across the Universe (2007)Across the Universe (2007)Sony Pictures TelevisionПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселенатаПреку вселената

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потфат и слава, американски Сион (2005)

  петок
  image
  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици...
 • Надвор од игра (2020)

  петок
  image
  Џек (Бен Афлек) бил средношколски кошаркарски феномен, кој одеднаш, од непознати причини, ја напушта играта и се откажува од иднината. Години подоцна, тој добива...
 • Отомански поручник (2017)

  петок
  image
  Љубавна прича о америчкој болничарки и турском часнику у Првом свјетском рату...
 • Оклопњача Потемкин (1925)

  петок
  image
  Овај класик руске и светске кинематографије један је од најбољих и најутицајнијих филмова свих времена. Иако је наручен поводом двадесетогодишњице неуспелог...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.