poster

Фати го ритамот 5

Step Up: All In (2014)

драма, музика, романса | САД, Канада
Режисер: Trish Sie
FOX Movies | 21.10.22 | 16:10

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(4 гласови)

Слики

Фати го ритамот 5Фати го ритамот 5Фати го ритамот 5Фати го ритамот 5Фати го ритамот 5

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хани (2003)

  image
  Хани Данелс је лепа и млада плесна кореографкиња која живи у Источном Харлему, у Њујорку. Плес је њен живот и све би дала да успе. Хани подучава хип хоп у...
 • Фати го ритамот 2: На улица (2008)

  image
  Режисерот Џон М. Чу го презема кормилото за ова продолжение на „Фати го ритамот“, сместено во Школата за уметности во Мериленд и го следи патувањето на бунтовната...
 • Еднаш (2007)

  image
  Во една судбинска ноќ на тивка улица во Даблин, две изгубени души се среќаваат. Уличен музичар со скршено срце (Глен Хансард), кој жали за својата изгубена љубов...
 • Збогом моја конкубино (1993)

  image
  Радња филма се одвија током 53 године и приказује политичке, друштвене промене и превирања у Кини у XX веку, кроз животе два певача Пекиншке опере и жене која се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.