рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

Драма. Цатана Старкс (Тараји П. Хенсон) постаје прва жена која је икад тренирала неку мушку свеучилишну голфску екипу. Уз њезину помоќ, момчад која није пуно обеќавала, у врло успјешној сезони постиже у голфу најбоље резултате свих времена.
Ово је инспиративна и истинита прича о Цатани Старкс, првој жени која је тренирала искључиво мушки тим на претежно црначком Државном свеучилишту у Теннессееју.

Слики

Игра на дивљем теренуИгра на дивљем теренуИгра на дивљем теренуИгра на дивљем терену

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Верувај (2013)

  image
  Еден млад, надарен фудбалер, кој има проблеми со ситен криминал, го привлекува вниманието на поранешниот тренер на „Манчестер јунајтед“, Мет Базби, кој се враќа...
 • Пеколот од 63. (2009)

  image
  Кога условите се погодни, во северна Холандија се одржува познатата трка на лизгачи. Патеката долга 200 километри мора да се помине до полноќ, а секој кој ќе ја...
 • Дан одлуке (2014)

  image
  Филм Ивана Рајтмана (Истеривачи духова, Само секс) о процесу ангажовања играча за следеќу сезону, прати живот Сонија Вивера Јуниора (Кевин Цостнер), менаџера...
 • Кралот Ричард (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.