СОДРЖИНА

Приказна за легендарниот сурфер Џеј Мориарти, кој на 15-годишна возраст ќе се фасцинира од најголемите бранови на светот кои се појавуваат недалеку од неговиот дом во Санта Круз и ќе посака да ги покори. За да го оствари сонот, ќе го придобие легендарниот сурфер Фрости Хесон кој треба да го подготви за огромните бранови познати како Маверикс. Џеј и Фрости тргнуваат на патувањето чија цел е да се оствари невозможното. Совладувањето на брановите ќе прерасне во нешто многу поголемо од обично сурфање...

Слики

СурфериСурфериСурфериСурфериСурфериСурфери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот Ричард (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Чак: Приказна за вистинскиот Роки (2016)

  image
  Драма инспирирана од животот на боксерот во тешка категорија Чак Вепнер, за која се вели дека му била инспирација на Силвестер Сталоне за филмот „Роки“. Филмот...
 • Американски аутсајдер (2021)

  image
  „Американски аутсајдер“ ја раскажува инспиративната вистинска приказна за Курт Ворнер (Захари Леви), кој од редење полици во супермаркет, стана двократен МВП на...
 • Борг и Мекенро (2017)

  image
  Бјорн Борг, најдобриот тенисер на светот, е на пат кон петта титула на Вимблдон во 1980-тата. Тој само треба да го победи немилосрдниот и зајадлив Џон Мекенро. Со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.