рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(35 гласови)

Содржина

Таа е архитект зависна од работа и има 5-годишен син. Тој е колумнист во весник и има млада ќерка. Кога околностите ги спојуваат во еден ден, исполнет со чување на нивните деца и со кризи во кариерите, тие се замразуваат уште на прв поглед.
Таа е архитект, опседната со својата работа и е супермајка која се справува со предизвикот на тоа да се биде самохран родител во Њујорк. Тој е колумнист во весник и ја има улогата на татко секој втор викенд, а пишува за случувањата во Градското собрание. Откако е разочарана во минатото, таа речиси се има откажано од мажи, освен од еден пресладок петгодишник, кој ја вика „мама“. А тој мисли дека жените се во ред, но само ако се држат на определено емоционално растојание. Кога тие несвесно ќе мора да поминат заедно еден хаотичен ден, единственото нешто што им е заедничко се истите мобилни телефони. Последното што им треба е меѓусебно да почнат да си се мешаат во животите, работните места и децата. Последното што го очекуваат е да почувствуваат меѓусебна привлечност. Но, следното што им се случува е да се вљубат еден во друг.

Слики

Еден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав денЕден убав ден

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Правилата не важат (2016)

  image
  Во Холивуд во 1958 година, убавицата, композиторка и посветена баптистка од мал град, Марла Мабри (Колинс), потпишува договор со злогласниот Хауард Хјуз (Бити) и...
 • Во воздух (2009)

  image
  Од Џејсон Рајтман, номинираниот за оскар режисер на „Џуно“, пристигнува „Во воздух“, Одисејата за Рајан Бингам (добитникот на Оскар, ЏОРЏ КЛУНИ), вработен во...
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.