рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.17/10
(81 глас)

СОДРЖИНА

Енди Сакс (Ен Хатавеј) е паметна млада жена од Средниот Запад и тукушто дипломирала на факултет и сака да работи во списание како новинарка. Таа аплицирала за работа во „Ранавеј, најпрестижното модно списание во Америка. Иако Енди малку се интересира за облеката, тие сепак се единственото списание во Њујорк што има издадено оглас за вработување на втора асистентка на уредничката Миранда Присли (Мерил Стрип).
Како што набргу дознава Енди, Миранда има огромна моќ во бизнисот на списанијата и не се плаши да ја искористи, па иако Енди ја добива работата (пред сѐ поради тоа што е на вистинско место во вистинско време), таа наскоро дознава дека работењето за Миранда може да го полуди и најмирниот човек благодарејќи на нејзините бескрајни барања и на одбивањето да му стави крај на работниот ден. Енди се бори да ја задржи својата работа, но и својот разум, знаејќи дека препораката од Миранда може да ги отвори речиси сите врати во сите списанија, но ќе успее ли да го издржи притисокот без да полуди

Слики

Ѓаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи Прада

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Welcome Mr. President (2013)

  денес
  image
  A Mr. No One is mistakenly elected President of the Italian Republic.
 • Веридба (1996)

  денес
  image
  Арманд је хомосексуалац који води екстравагантни ноќни клуб у Миамију. Ту наступају трансвестити, меѓу којима је главна звезда Алберт, Армандов изабраник. Њихов...
 • Американска туршија (2020)

  денес
  image
  Во 1920, еден имигрант, работник во фабрика за конзервирање, случајно паѓа во расолот и останува таму, совршено сочуван 100 години. Тој се враќа во живот и...
 • Измамник (2010)

  денес
  image
  Измамникот Еди Саливен ќе падне во големи долгови, па ќе реши да смисли план да заработи пари. Ќе го запознае Волтер, кој собира пари за сиропиталиште и ќе го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.