СОДРЖИНА

Енди Сакс (Ен Хатавеј) е паметна млада жена од Средниот Запад и тукушто дипломирала на факултет и сака да работи во списание како новинарка. Таа аплицирала за работа во „Ранавеј, најпрестижното модно списание во Америка. Иако Енди малку се интересира за облеката, тие сепак се единственото списание во Њујорк што има издадено оглас за вработување на втора асистентка на уредничката Миранда Присли (Мерил Стрип).
Како што набргу дознава Енди, Миранда има огромна моќ во бизнисот на списанијата и не се плаши да ја искористи, па иако Енди ја добива работата (пред сѐ поради тоа што е на вистинско место во вистинско време), таа наскоро дознава дека работењето за Миранда може да го полуди и најмирниот човек благодарејќи на нејзините бескрајни барања и на одбивањето да му стави крај на работниот ден. Енди се бори да ја задржи својата работа, но и својот разум, знаејќи дека препораката од Миранда може да ги отвори речиси сите врати во сите списанија, но ќе успее ли да го издржи притисокот без да полуди

Слики

Ѓаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи ПрадаЃаволот носи Прада

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Милениците на Америка (2001)

  денес
  image
  Гвен и Еди се омилената двојка во земјата. Но, кога нивната јавна романса се претвора во приватно раскинување, само агентот Ли и асистентката на Гвен, Кики, можат...
 • Крзнена одмазда (2010)

  денес
  image
  Кога градежникот Ден Сендерс (Брендан Фрејзер) го сели семејството во рурален Орегон, за еден голем проект, еден ракун ги собира шумските пријатели за да пружат...
 • 10 работи што ги мразам кај тебе (1999)

  денес
  image
  Класичната драма на Шекспир, „Скротувањето на фуријата“ поставена во едно модерно средно училиште. Популарната Бјанка Страфорд има дилема. Семејното правило ѝ...
 • Љубав пре свега (2001)

  денес
  image
  Veze preko interneta i naručene mlade retko uspevaju, i to bi Džon trebalo da zna. Nikad nije imao sreće u ljubavi i već umoran od čekanja savršene žene, Džon...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.