рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(36 гласови)

Содржина

Приказна за тројца нетипични херои - невклопеното глувче, несреќниот стаорец и дрдорливата слугинка со уши од карфиол.

Улоги
Сцеарист: ,
Продуцент: Robin Bissell, Celia Boydell
Наратор: Sigourney Weaver
времетраење: 93 мин

Слики

Приказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за ДеспероПриказната за Десперо

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Приказна за играчките (1995)

  image
  Вуди е традиционална марионета-каубој што зборува и долго време му била омилена играчка од целиот куп играчки на шестгодишниот Енди. Самодовербата и статусот на...
 • Валијант (2005)

  image
  Илјадници години гулабите се користеле за пренесување пораки, а во Втората светска војна имале клучна улога за доставување пораки од страна на сојузничките сили...
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
 • Мравки (1998)

  image
  Една мала мравка-работник по име З сонува да го освои срцето на прекрасната принцеза Бала, па го убедува својот пријател мравка-војник да го замени местото со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.