Оценка на корисникот: 7.4/10
(266 гласови)

СОДРЖИНА

Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш припаѓала на баба и и изгледа како да е полна со книги и мапи од различни земји. Дали бабата била истражувач? Зошто се изолирала и што значат гребнатините на масата? Дејзи е одлучна да открие се за тајниот живот на својата баба.

Слики

ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТАГРЕБНАТИНИ НА МАСАТАГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Торнадо (2009)

  image
  Пјер е депресивно момче кое сака да му помогне на Торнадо, емотивно нестабилен коњ. Кога Пјер ќе побара помош од шепотачите на коњи, тргнува на пат на исцелување...
 • Чудо (2017)

  image
  Август е десетгодишно момче што живее со тешко генетско пореметување поради кое од раѓање има унаказено лице и глава. По 28 операции поради кои не можел нормално...
 • Thirrja (1976)

  image
 • Богатството на Тиламук (2006)

  image
  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.