Содржина

Хери Коник Јуниор игра во улогата на Мајкл Вокер кој, како дете, посакувал секој ден да е Божик, сѐ додека една трагична несреќа го нема скршено неговиот празничен дух. По 30 години, Мајкл сѐ уште не може да ужива во Божик, и покрај охрабрувањето од неговата весела сопруга и од добронамерните родители. Но, кога неговиот млад син се соочува со трагедија, на Мајкл му е потребно да се помири со своето минато. Таинствениот човек по име Ник на Мајкл му дава подарок и храброст да ја најде изгубената радост на Божик. „Кога пејат ангелите“ е смешна и топла приказна за важноста на семејните врски, за моќта на простувањето и за неспорната магија на Божик.

Слики

Кога пејат ангелитеКога пејат ангелитеКога пејат ангелитеКога пејат ангелитеКога пејат ангелитеКога пејат ангелитеКога пејат ангелите

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Благодарение на Вин-Дикси (2005)

  image
  Овај дечији филм настао је према истоименој књизи Кејт Дикамило. Усамљена девојчица по имену Опал усваја напуштено кученце и назива га Вин Дикси, по супермаркету...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Си купивме зоолошка (2011)

  image
  Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со...
 • Тајни агент бебиситер (2005)

  image
  Специјалац Шејн Волф води акцију спасавања важног владиног научника Хауарда Пламера, али на крају не успева и Пламер је убијен. Покушавајуќи да се искупи, Шејн се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.