рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(69 гласови)

Содржина

Од режисерот на филмот „Казино Ројал“ доаѓа напнатиот трилер со Џеки Чен и Пиерс Броснан во главните улоги, според романот „Кинезот“. Приказната за скромниот лондонски бизнисмен Кван кој тргнува во одмазда кога неговата ќерка единица е убиена во терористички напад. Во неуморната потрага по идентитетот на убиецот на својата ќерка, Кван е присилен на игра на мачка и глушец со владиниот функционер, чие минато можеби води до убиецот.

Слики

СтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецотСтранецот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Станицата на шифрите (2013)

  image
  Емерсон е посрамотен таен агент кој добива задача да ја заштитува 20-годишната Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион....
 • Под опсада (1992)

  image
  Кејси Рајбек е готвач на морнаричкиот борбен брод Мисури. Група платеници предводени од агентот на ЦИА Страникс се качуваат на бродот сакајќи да ги конфискуваат...
 • Избришаниот (2012)

  image
  Поранешниот агент на ЦИА, Бен Логан се надева дека ќе најде нов почеток со неговата 15-годишна ќерка Ејми. Тој прифаќа работа во Белгија како експерт за...
 • Сам против мафије (2020)

  image
  Акцијски филм. Син бившег специјалца жртва је отмице па специјалац креќе у борбу против трију опасних банди организираних злочинаца јер жели поновно видјети сина...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.