рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Кали и њен пријатељ из детињства Дејвид заједно се такмиче у прављењу божиќних фигура од леда. Противник им је њен шеф. Калинино умеќе донеќе јој љубав и испунити божиќне жеље.

Слики

Божиќ со ледени скулптури

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Повеќекратни сарказми (2010)

  image
  Габриел е човек кој навидум има се: успешна професионална кариера како архитект, прекрасната сопруга Ени и младата ќерка, Елизабет. Но со време сфаќа дека не е...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Сè за момчето (2002)

  image
  Драмска комедија за младо момче кое научува циничен, незрел маж како да се однесува како возрасен.
 • Писмо Брежњеву (1985)

  image
  Две младе жене из Киркбyја, грубог предграѓа Ливерпула, Тереса и Елаине, упознају два руска морнара, Сергеја и Петра, и одлазе са њима у ноќ пуну забаве. Тереса...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.