poster

Господе, ти си кретен

Gott, du kannst ein Arsch sein (2020)

Режисер: André Erkau

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Млада девојка во Германија завршува средно училиште, но потоа добива дијагноза дека има рак. Таа одлучува да ужива во времето што ѝ преостанало наместо да лежи во болница, и оди на авантура со неочекуван сопатник.
Филмот е заснован на вистинска приказна. 16-годишната Штефи штотуку завршува средно училиште и се подготвува за патувањето со нејзиниот клас во Париз, при што на своето момче Фабијан му ветува романтична ноќ. Нејзиниот животен план да им се придружи на полициските сили е веќе во тек и нејзиниот натамошен живот ја чека зад аголот. На еден рутински здравствен преглед, Штефи и нејзините родители се соочуваат со страшна дијагноза: неизлечлив рак и помалку од уште една година живот. Додека мајка ѝ Ева беспомошно ја штити Штефи од сè, вклучувајќи го и патувањето во Париз, а татко ѝ Франк, протестантски свештеник, почнува да се сомнева во сè во што верувал, Штефи е одлучна да ја отфрли својата проколната судбина и бега со харизматичниот акробат на мотор кој ѝ ветува дека ќе ја одведе во Париз.

Слики

Господе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostГосподе, ти си кретенFoto: RTL / Thomas KostFoto: RTL / Thomas Kost

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.