рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.67/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Вооружен со остри инстинкти и Астон Мартин полн со уреди, Џејмс Бонд се бори против зли трговци на оружје кои се обединети во страшна конспирација на светска доминација која можеби е поврзана со високи функционери од армијата на СССР.
Тимоти Далтон е префинет, итар и смртоносен во неговото филмско деби како суперагентот Џејмс Бонд во оваа динамична акциска авантура што нуди цела низа возбуди. Вооружен со остри инстинкти, Астон Мартин полн со уреди и дозвола за убиство, Агентот 007 мора да се бори против злите трговци на оружје кои се обединети во страшна конспирација на светска доминација која можеби е поврзана со високи функционери од армијата на СССР. Миријам д’Або, Џо Дон Бејкер, Арт Малик и Џероун Крабе исто така играат во овој филм.

Слики

Здивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смрттаЗдивот на смртта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луталица (2014)

  денес
  image
  Усред аустралијске пустаре, у мало месташце упада банда која мрзовољном Ерику украде аутомобил. Услед пуцњаве, за собом остављају рањеног члана, за којег се...
 • Панишер (1989)

  денес
  image
  Када јакузе отму Франковог сина, Егзекутор ќе се наќи у парадоксалној ситуацији, помоќи ќе човеку кога заправо мрзи.
 • Одмазда (2018)

  денес
  image
  Јацоб је директор банке који пати од лоших сеќања на пљачку банке у којој је погинуо његов колега. Са својим комшијом, бившим полицајцем Јамесом пробаќе ухватити...
 • Мачки и кучиња (2001)

  денес
  image
  Насекаде низ маалата се води тајна шпионска борба помеѓу мачките и кучињата, а луѓето се сосема несвесни за неа. Оваа битка за светска доминација досега беше под...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.