СОДРЖИНА

Сцотт Бакула плаyс Јохн Бурке, а ман он деатх роw фор тхе мурдер оф а теенагед гирл. Ас тхе фатхер оф а 13 yеар-олд, хе wорриес wхат wилл хаппен то хис даугхтер афтер хис еxецутион. Рицхард Тхомас анд Амy Мадиган плаy тхе парентс оф тхе мурдеред гирл. Мадиган ис парт оф ан ацтивист гроуп цампаигнинг фор тхе еxецутион оф Бурке. Тхен Тхомас дисцоверс тхат хе хас а бонд wитх хис даугхтерс киллер - Буркес оwн цхилд.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вавилон (2006)

  image
  Трагичан догаѓај покренут ќе низ догаѓаја који ќе утицати на четири породице из различитих култура у удаљеним деловима света. Амерички брачни пар доживи трагедију...
 • Bigger Than Life (1956)

  image
  A teacher's participation in a medical experiment has devastating consequences when he becomes addicted to Cortisone.
 • Ото Варваринот (2020)

  image
  Ото, 17-годишен панкер од Букурешт, е вклучен во истрагата на социјалната служба во врска со самоубиството на неговата девојка Лаура. Тој е вовлечен во маѓепсан...
 • Клисура (2021)

  image
  Унгарскиот гинеколог Балинт Грасаи го напуштил родното село во Романија пред многу години. Зад себе остава и син кој никогаш не го запознал. Кога Балинт се враќа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.