СОДРЖИНА

Норвешка 1204. је разорена граѓанским ратом. Норвешки краљ се бори за преживљавање против црквених бискупа који ќе учинити све како би победили.
Док је краљ на самртној постељи, његовог јединог наследника чувају и држе у тајности.
Пола краљевства жели дечака мртвог, али два човека ќе за њега све жртвовати. Како би двогодишњег будуќег краља и његову мајку спасили од окрутне судбине, та ќе два ратника кренути на опасно путовање кроз норвешку зиму...

Слики

Последњи краљПоследњи краљПоследњи краљПоследњи краљПоследњи краљПоследњи краљПоследњи краљ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 12 храбрих (2018)

  image
  Филм је снимљен по истинитом догаѓају и заснива се на књизи Дага Стентона („Хорсе солдиерс) и описује догаѓаје који су уследили након напада 11. септембра 2001,...
 • Црно злато (2011)

  image
  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за...
 • Писма од Иво Џима (2006)

  image
  Откако ни ја донесе приказната за американските војници кои се бореле во битката за Иво Џима во филмот „Знамињата на нашите татковци“, Клинт Иствуд ни нуди и исто...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.