рејтинг: 3.6/10
Оценка на корисникот: 8.64/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Хит филмскиот серијал за суперхеројот продолжува кога Кристофер Рив, Џин Хекмен и Марго Кидер се враќаат во приказната за борбата на Супермен (Рив) против злобната креација на криминалниот гениј Лекс Лутор (Хекмен). Откако објавува дека има намера да го ослободи светот од сите нуклеарни оружја, Супермен мора да го порази Нуклеар Мен (Марк Пилоу) на Лутор, борејќи се со него низ разните светски знаменитости пред да продолжи нивната битка во вселената. Во меѓувреме, кога Луис Лејн (Кидер) ги кани и Супермен и Кларк Кент на истиот состанок, моќите на Супермен се тестираат за да може и двајцата мажи да бидат присутни. Во филмот игра и Мариел Хемингвеј.

Слики

Супермен 4: Потрага по мирСупермен 4: Потрага по мирСупермен 4: Потрага по мирСупермен 4: Потрага по мирСупермен 4: Потрага по мирСупермен 4: Потрага по мир

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Медуза (2021)

  image
  Неочекуваниот пораст на радикалните христијански фракции во Бразил ја поттикна писателката-режисерка Анита Роча да Силвеира да почне да работи на идеите зад...
 • Колиба (2017)

  image
  Колиба је прича о оцу чија је ќерка Миссy отета током породичног излета и убијена. Једино што је остало, крваву хаљиницу, полиција је пронашла у напуштеној колиби...
 • Претпоследниот (2020)

  image
  Кафкијанска приказна за неважниот инспектор за вода кој доаѓа во оддалечена џиновска зграда за да ги регистрира водомерите на станарите. Пред да се свести, тој е...
 • Ова е крајот (2013)

  image
  „Ова е крајот“ прикажува шестмина пријатели заробени во куќа по серија катастрофи што го разурнуваат Лос Анџелес. Додека надвор светот се распаѓа, малите резерви...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.