рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.46/10
(35 гласови)

СОДРЖИНА

Вечна битка меѓу аристократските вампири и нивните некогашни робови- врколаците. Меѓусебни непријатели илјадници години кои водат беспоштедна војна која почнала во Мрачното време. Бунтот на Ликаните ни ја прикажува најмрачната страна на судирот меѓу силните и итри вампири против разбеснетите диви и заробени врколаци (Ликани). На древните улици на Будимпешта судирот доживува неочекуван пресврт. Младиот врколак Лусијан почнува бунт против Виктор, свиреп вампирски владетел, кој ги заробил. Во неговата борба за слобода се приклучува Соња, ќерката на стариот вампир Виктор. Романсата меѓу Лусијан и Соња предизвикува лавина од неверојатни настани кои ќе ја запечатат трагичната судбина на сите оние што ги следат.

Слики

Подземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколаците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Другачија 2 (2015)

  понеделник
  image
  Након што је открила да не припада ни једној фракцији, Беатрис Прајор мора да изабере свој даљи живот. Растрзана измеѓу друштвених правила и сопственог пута којег...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  понеделник
  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Умиремо млади (2019)

  понеделник
  image
  Лукас дилује за једну такву банду, али је одлучан у томе да његов 10-годишњи брат нипошто не крене његовим путем, али то је лакше замислити него спровести у дело....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.