рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.23/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Вечна битка меѓу аристократските вампири и нивните некогашни робови- врколаците. Меѓусебни непријатели илјадници години кои водат беспоштедна војна која почнала во Мрачното време. Бунтот на Ликаните ни ја прикажува најмрачната страна на судирот меѓу силните и итри вампири против разбеснетите диви и заробени врколаци (Ликани). На древните улици на Будимпешта судирот доживува неочекуван пресврт. Младиот врколак Лусијан почнува бунт против Виктор, свиреп вампирски владетел, кој ги заробил. Во неговата борба за слобода се приклучува Соња, ќерката на стариот вампир Виктор. Романсата меѓу Лусијан и Соња предизвикува лавина од неверојатни настани кои ќе ја запечатат трагичната судбина на сите оние што ги следат.

Слики

Подземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколацитеПодземен свет: Подемот на врколаците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подивљало море (2018)

  денес
  image
  Zvezda filmova „Drugačija“ i „Krive su zvezde“, Šejlin Vudli i Sem Klaflin (Dok nisam srela tebe, Igre gladi) zajedno u filmu inspirisanom istinitim događajima o...
 • Патување до центарот на земјата (2008)

  денес
  image
  Брендан Фрејзер игра во ова прераскажување на класичниот роман на Жил Верн од деветнаесеттиот век - „Патување до центарот на земјата“ - со поглед од дваесет и...
 • Американски одметници (2001)

  денес
  image
  Двајцата корумпирани железнички надзорници, Џеси Џејмс и Коул Јангер се бељаџии; за жителите на Либерти, Мисури, тие се херои зашто спасуваат фармери од шемата на...
 • Зелениот стршен (2011)

  денес
  image
  Брит Рид (Сет Роуген) е син на најпознатиот и најпочитуваниот медиумски магнат во Лос Анџелес и радо води безгрижен живот полн со забава - сè додека татко му (Том...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.