СОДРЖИНА

Подготвени сте за рокенрол? „Чудата“ се тука за да ве вратат во едно поедноставно време кога да се биде славен беше многу поневина работа. Овој состав од Пенсилванија направи хит во 1964 година и ја одржуваше славата сѐ додека можеше.
Од добитникот на „Оскар“, Том Хенкс, пристигнува неговото деби како сценарист и режисер, филмот „Тоа што го правиш!“. Во летото 1964 година, Гај Патерсон е агент за продажба во продавницата на татко му во Ири, Пенсилванија. Преку ден тој продава тостери и транзистори. Но навечер тој се повлекува во подрумот, седнува на тапаните и почнува да свири џез. Тој е подготвен за рокенрол, а еден локален рок-состав го губи тапанарот, па го бараат да свири со нив на шоуто за колеџ-таленти. По еден месец, „Чудата“ стануваат ѕвезди и имаат договор со издавачката куќа „Плеј тоун рекордс галакси“ и прават турнеја низ сите државни панаѓури, а патуваат и во Холивуд. Кога нивната главна песна „Тоа што го правиш!“ се искачува на врвот на топ-листите, „Чудата“ тргнуваат на урнебесно и изненадувачко патување, каде не само што ја вкусуваат славата туку ги вкусуваат и златните денови на рокенролот.

Слики

Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!Тоа што го правиш!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Збогување (2019)

  петок
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
 • Без кормила (2014)

  петок
  image
  Сем је бивши истакнути менаџер у рекламној агенцији чији живот се потпуно распада после изненадне синовљеве смрти. Живеќи без струје на укотвљеној једрилици,...
 • Се викам Сара (2007)

  петок
  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
 • Кадет Кели (2002)

  петок
  image
  Келлy Цоллинс (Х. Дуфф) је ведра и интелигентна дјевојка која подједнако воли оца, пустоловнога фоторепортера Адама (Н. Хамер), и мајку Самантху (Л. Касх),...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.