рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(4 гласови)

Содржина

Оваа романтична драма се фокусира на двојка која останува блиска и по нивниот развод. Додека се снаоѓаат низ промените во нивните животи, Селест и Џеси откриваат дека ако навистина сакаш некого, можеби треба да го пуштиш да си замине.
Селест и Џеси се сретнале во средно училиште, млади стапиле во брак и сега нивните патишта се разделуваат. Селест има триесет години и е сопственичка на компанија за консалтинг во медиумите, а Џеси повторно е невработен и не му се брза да прави нешто посебно во неговиот живот. Селест е убедена дека разводот од Џеси е вистинскиот чекор бидејќи таа напредува а тој не оди никаде, па ако тоа го сторат сега а не подоцна, тие сепак би можеле да останат добри пријатели. Џеси пасивно ја прифаќа оваа преобразба кон пријателски однос, иако сѐ уште е вљубен во неа. Кога настапува реалноста на нивната разделба, Селест полека сфаќа дека таа доминирала во нивната врска и дека нејзината одлука, која порано ѝ изгледала зрела и прогресивна, сега ѝ изгледа импулсивна и себична. Но, се чини, тоа е сепак вистинско време за постапката кон Џеси. Додека се снаоѓаат низ турбулентните промени во нивните животи и срца, двајцата откриваат дека зако навистина сакаш некого, можеби треба да го пуштиш да си замине.

Слики

Селест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогашСелест и Џеси засекогаш

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Плус еден (2019)

  image
  Сите доживеале или ќе доживеат момент во животот кога нивните пријатели, навидум сите истовремено, ќе решат да стапат во брак. Ова е токму она што им се случува...
 • Модна мајка (2004)

  image
  Млада Њујуорчанка Хелен Харис, успешна је дизајнерка у модној куќи чија је власница позната Доминик (Хелен Мирен). За разлику од својих старијих сестара Линдсај и...
 • Шпанглиски (2004)

  image
  Настанува судир на културите кога убавата Мексиканка Флор (Паз Вега), мајка на 12-годишно девојче, станува чистачка во едно богато семејство во Лос Анџелес (Адам...
 • Sierra Burgess Is a Loser (2018)

  image
  A case of mistaken identity results in unexpected romance when the most popular girl in high school and the biggest loser must come together to win over their...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.