рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ. Приказни за војна, убивање и за светото следуваат таму каде што тој оди.
Недалеку од изолираниот град, купишта мртви тела почнуваат да се појавуваат, насукани на бреговите на Рио Гранде. Тексашкиот ренџер Дејвид Кингстон (Лијам Хемсворт), изморен од битки, е задолжен да истражува на Маунт Хермон за да го најде изворот на мистериозните убиства. Во сплет на околности, Абрахам е човекот што го убил таткото на Дејвид во крвав дуел кога тој бил само дете.
Заинтересиран и фасциниран од човекот што го убил татко му, Дејвид и неговата убава жена Марисол (Алис Брага) пристигнуваат во прекрасниот Маунт Хермон. Но, како што Дејвид се наоѓа помеѓу законот и откривањето на потребата за лична одмазда, бргу дознаваат дека ништо околу Абрахам, Маунт Хермон и убиствата не е како што изгледа.

Слики

ДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобојДвобој

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  денес
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  денес
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  денес
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  денес
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.