poster

Лав

Lion (2016)

биографија, драма | Обединетото Кралство, Австралија, САД, Индија
Режисер: Garth Davis
CineStar TV2 | 23.10.22 | 19:10

рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 9.41/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Петгодишниот Сару се губи во возот што го носи илјадници километри низ Индија, далеку од домот и семејството. Тој мора да научи да преживува сам во Калкута, пред на крајот да биде посвоен од австралиска двојка. Дваесет и пет години подоцна, вооружен со само неколку спомени, но и со својата непоколеблива решеност и револуционерната технологија за карти на Гугл, тој тргнува во потрага по изгубеното семејство и конечно се враќа во родниот дом.

Слики

ЛавCapella FilmCapella FilmCapella FilmCapella FilmЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛавЛав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Qortimet e vjeshtës (1981)

  image
 • Во потрага по среќата (2006)

  image
  Некад бескуќник, Кристофер Гарднер (Смит) успева да преокрене свој живот и постане власник берзанске фирме. У филму ПОТРАГА ЗА СРЕЌОМ, Крис Гарднер (Вил Смит)...
 • Богови и чудовишта (1998)

  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
 • Прекрасен ум (2001)

  image
  Билистави ум је филм снимљен по животној причи Џона Неша, великог математичара и добитника Нобелове награде. Радња филма почиње у тренутку његовог доласка на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.