poster

The Lesson

The Lesson (2015)

Xорор, Драма, Трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Ruth Platt

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.3/10

Содржина

Фин и Јоел, двојица школских деликвената, науче лекцију коју никад неќе заборавити, када их професор, који је на крају свога радног вијека, одлучи отети и пружити им лекцију коју никада неќе заборавити...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мрачниот поток (2018)

  image
  Откако нејзиниот автомобил се расипува на еден селски пат, студентката Соер мора да се брани од една банда. Таа е присилена да се здружи со еден чуден самотник...
 • Није било узалуд (1957)

  image
  Млади лијечник Јуре (Борис Бузанчиќ) враќа се у родно село на рубу велике мочваре. Јуре је дочекан с неповјерењем, а болесни сељаци радије траже помоќ од врачаре...
 • Сјаење (1980)

  image
  Ремек-дело на модерниот хорор.
 • Mysafiri (1979)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.