рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(15 гласови)

Слики

Белата грофицаSony ColumbiaSony ColumbiaSony Columbia

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Студена планина (2003)

  image
  Приказна што се одвива во последните денови на Граѓанската војна во Америка. Инман (Џад Лоу) е млад војник кој, и покрај повредата, се обидува да се врати во...
 • Gettysburg (1993)

  image
  The four and 1/4 hour depiction of the historical and personal events surrounding and including the decisive American civil war battle features thousands of civil...
 • Англискиот пациент (1996)

  image
  Во Втората светска војна, во полска болница во Италија, британски сојузници се грижат за мистериозен странец, кому не му го знаат минатото. Откривањето на...
 • Партизанска ескадрила (1979)

  image
  Југословенски филм из 1979. године режирао је Хајрудин Крвавац. Носиоци главних улога су Беким Фехмију, Велимир Бата Живојиновиќ и Љубиша Самарџиќ. У пролеќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.