poster

Подмолно: Tрето поглавје

Insidious: Chapter 3 (2015)

хорор, мистерија, трилер | Канада, Обединетото Кралство, САД
Режисер: Leigh Whannell
AXN Spin | 3.7.22 | 22:50

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.22/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Новото поглавје на ужаснувачката хорор-серија ни прикажува како медиумот Елис Рејнер се согласува да ја користи својата дарба за да контактира со мртвите и да ѝ помогне на една тинејџерка која е нападната од натприродно суштество.
Вратете се на почетокот... ако се осмелувате... во ова морничаво ретропродолжение што се одвива пред опседнувањето на семејството Ламберт. Истражувачите на паранормални активности, Такер и Спекс, се здружуваат со медиумот Елис за да ѝ помогнат на Квин, тинејџерка која верува дека нејзината покојна мајка се обидува да воспостави контакт. Отпрвин, ужасното минато на Елис ја одвраќа од тоа да ја користи својата способност, но кога очајниот татко на Квин ја моли за помош, таа се согласува да се втурне во натприродниот свет. Таму Елис се соочува со најбезмилосниот непријател што го сретнала. Тоа е демон со глад за човечки души.

Слики

Подмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавјеПодмолно: Tрето поглавје

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вулканске тарантуле (2015)

  денес
  image
  Древни вулкан еруптира у планинама Санта Монице бљујуќи дивовске пауке који ригају ватру и пустоше Лос Ангелес.
 • Земи ми ја душата (2010)

  денес
  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Велика бела ајкула (2021)

  денес
  image
  Забаван лет до удаљеног атола претвара се у ноќну мору за пет путника када им се хидроавион уништи у чудној несреќи и кад се наѓу заробљени на сплаву, 100 миља од...
 • Деветтата порта (1999)

  денес
  image
  Мистериозни човек унајмљује Корса, трагача за ретким књигама, да пронаѓе преостала два примерка књиге Девет капија краљевства сенки. Примерци потичу из...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.