Angus Sampson

Роденден: 1979

Актерот:

 1. ...
  Ray
 2. ...
  Jeffrey
 3. 3. Kokoda (2006), филм
  ...
  Dan
 4. ...
  Lloydy
 5. 5. The Librarians (2007), серија
  ...
  Xavier Fisher
 6. ...
  The Bull Suit Performer
 7. ...
  Tucker
 8. ...
  Lindsay Morgan
 9. ...
  Tucker
 10. ...
  Ray Jenkins
 11. ...
  The Organic Mechanic
 12. ...
  Tucker
 13. ...
  Mick Croyston
 14. 14. Видовњак (2016), серија
  ...
  Fonso Marks
 15. ...
  John Hansen
 16. ...
  Tucker

Режисер:

 1. ...
  (co-director)

Сцеарист:

Продуцент:

Глас:

 1. ...
  Jutt
 2. ...
  Goro

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.