poster

Чувар града

Keeper of the City (1991)

Режисер: Bobby Roth

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Чикашки детектив Џејмс Дела је у потрази за убицом који убија мафијашке босове. Убица се, чини се, не плаши освете мафијаша и јавност је на његовој страни. Лутајуќи репортер глорификује "убицу гангстера" а Дела зна да је само питање времена пре него што психотични убица изневери поверење јавности и почне да убија и изван оквира мафије.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Израмнувач 2 (2018)

  image
  Дензел Вашингтон се враќа како Роберт Меккол, пензиониран маринец на САД и поранешен шпион на Агенцијата за одбранбено разузнавање. Кога е убиена пријателката и...
 • Burn Out (2017)

  image
  To save his loved ones, Tony must use his motorcycle talents for drug deliveries.
 • Врвот на пиштолот (2016)

  image
  Животот на поранешниот федерален агент Декер (Стивен Сигал) драстично се менува кога тој спасува жена од гангстер кој ја малтретира, што резултира со смрт на...
 • Добре дојдовте во стапица (2013)

  image
  Поранешниот криминалец Џејкоб Стернвуд е принуден да се врати во Лондон од своето засолниште на Исланд кога неговиот син ќе се вплетка во грабеж кој тргнува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.