рејтинг: 4.5/10
Оценка на корисникот: 6.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Сценариста „Таксисте, „Разјареног бика и „Америчког жигола нам поново на велика платна доноси оригиналну и напету причу о тамној страни живота. Еван Лејк (Николас Кејџ) успешан је ЦИА агент који ќе своју каријеру морати да заврши и пре него што је мислио због тешке болести која му је изненада дијагностикована. Време које му је преостало у служби, овај искусан оперативац искористиќе да би ухватио терористу који га је пре много година подвргао мучењу током врло важне тајне операције.

Слики

Пре сумракаПре сумракаПре сумракаПре сумракаПре сумракаПре сумрака

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Закон насиља (2018)

  денес
  image
  Тројица браќе ќе морати да удруже снаге с легендарним Брусом Вилисом, када трговци људима најмлаѓем брату отму вереницу. Браќа. Војници. Пријатељи. Мушкарци...
 • Шерлок Холмс (2009)

  денес
  image
  Познатиот детектив на Сер Артур Конан Дојл, добива нов лик во адаптацијата на стрипот на Лајонел Виграм, од сценаристот/режисерот Гај Ричи, каде играат Роберт...
 • Веном 2 (2021)

  денес
  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Чин на храброст (2012)

  денес
  image
  Инспириран од вистинскиот настан, „Чин на храброст“ е филм во кој главните улоги ги толкуваат вистински маринци кои се обидуваат да го запрат терористичкиот напад...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.