poster

Мистер Бин

Bean (1997)

комедија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Mel Smith

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.85/10
(104 гласови)

СОДРЖИНА

Есента 1997 година еден многу познат донатор ѝ дава подарок од 50 милиони долари на галеријата „Грирсон“ во Калифорнија за да се врати дома најпознатата американска слика, „Мајката на Вислер“. Досега, ова битно уметничко дело било прикажано во „Мус Д'Орсеј“ во Париз, а луѓето од галеријата сакаат некој познат академик да ѝ даде тежина на церемонијата на отворањето, па ја канат англиската Кралска национална галерија да го испрати својот најдобар академик за да го набљудува процесот. Тоа е најголемата грешка што ја имаат направено. Но Британците не го испраќаат својот најголем академик. Наместо него, тие го испраќаат својот најомразен и најнеспособен вработен, во очајничкиот обид да го отстранат од своите животи. Името на вработениот е г. Бин, а 007 е неговиот коефициент на интелигенција и затоа сè што ќе допре се претвора во хаос. Филмот „Мистер Бин“, врз основа на ликот што го создаде и го глуми Роан Аткинсон, ја раскажува приказната за еден многу едноставен маж со добро средена фризура. Неколку дена по пристигнувањето во Лос Анџелес, Бин речиси целосно ги уништува бракот, кариерата и животот на својот домаќин Дејвид Лангли и неговите прекрасни жена и деца.

Слики

Мистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер БинМистер Бин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Врвна венчавка (2019)

  понеделник
  image
  Свршениците Лорен и Нед имаат само 10 дена да ги соединат нејзините штотуку разведени родители за венчавка од соништата. Но мајката на Лорен е исчезната. За да ја...
 • Есенски соништа (2015)

  денес
  image
  Eni (Džil Vagner) i Ben (Kolin Eglesfild), ludo zaljubljeni mladi par, odlučuju da pobegnu i da se venčaju. Enin otac ih hvata i poništava brak. Godinama kasnije,...
 • Сретни умиру два пута (1966)

  денес
  image
  Petnaestogodišnji partizan prolazi kroz mnoge zamke i opasnosti rata, u kojima često posrće zbog dečačke nespretnosti. Ali kao osoba sazreva i izrasta u hrabrog...
 • УБИЈ ПРИЈАТЕЉЕ (2015)

  денес
  image
  Steven Stelfox (Hoult) je ambiciozni 27-godišnjak zaposlen u glazbenom menadžmentu tijekom devedesetih godina u Velikoj Britaniji, a njegov posao je siguran...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.