poster

Лудиот Макс: Пат на бесот

Mad Max: Fury Road (2015)

Акција, Hаучна фантастика, Трилер, Авантура | Австралија, Јужна Африка, САД
Режисер: George Miller


рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(126 гласови)

СОДРЖИНА

Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на друмскиот воин Макс Рокатански. Прогонет од своето турбулентно минато, Лудиот Макс (Том Харди) верува дека најдобриот начин да се преживее е да се талка сам. Сепак, него го собира една банда од преживеани, кои бегаат низ пустелијата заедно со императорката Фуриоза (Шарлиз Терон). Тие бегаат од тврдината која ја тиранизира Бесмртниот Џо (Хју Кејс-Бирн), кому му е одземено нешто незаменливо. Разбеснетиот водач им наредува на сите негови банди безмилосно да ги бркаат бунтовниците во високооктанската друмска војна која следува.

Слики

Лудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесотЛудиот Макс: Пат на бесот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Денот после утре (2004)

  image
  Кога ново глобално ледено доба му се заканува на светот, палеоклиматологот, професорот Џек Хол, се обидува да открие како да го спаси човештвото и пробува да...
 • Ридиковите хроники (2004)

  image
  Бараниот криминалец Ридик пристига на планетата Хелион и треба да се бори против инванзивната империја на Некромонгерите, армија што планира да ги смени или убие...
 • Игри на гладните (2014)

  image
  Младата Оскаровка Џенифер Лоренс се враќа во улогата со која се прослави. Во филмот „Игрите на гладните: Мокингџеј - 1 дел“ таа е повторно Кетнис Евердин, но сега...
 • Тотален отповик (2012)

  image
  За работникот во фабрика, Даглас Квејд, умственото патување звучи како совршен одмор. Вистински сеќавања од живот како на шпион можеби се баш тоа што му треба....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.