рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(109 гласови)

Содржина

Откако ги поразува Овен Шо и неговата дружина, Доминик Торето и неговата дружина од улични тркачи се враќаат во САД за конечно да живеат навидум нормален живот... барем така мислат. Тие не се свесни дека постариот брат на Овен бара одмазда.
Во продолжението на глобалната авантура во филмот чија тема е брзината, Вин Дизел ја предводи актерската екипа од „Брзи и бесни 7“. Откако ги поразува Овен Шо и неговата дружина, Доминик Торето (Вин Дизел), Брајан О’Конор (Пол Вокер) и остатокот од дружината се враќаат во САД за конечно да живеат навидум нормален живот... или барем така си мислат. Тие не се свесни дека постариот брат на Овен, Декард Шо (Џејсон Статам), бара одмазда за смртта на својот брат, ставајќи ги Доминик и целата дружина повторно во опасност. Во меѓувреме, дружината оди да го најде човекот што го убил Хан пред тој да ги најде нив.

Слики

Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7Брзи и бесни 7

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Експлозивен коктел (2021)

  image
  Сем (Карен Гилан) имала само 12 години кога мајка ѝ Скарлет (Лена Хеди), елитен убиец, била принудена да ја напушти. Сем е одгледана од Фирмата, немилосрден...
 • Златно око (1995)

  image
  Кога моќен сателитски систем паѓа во рацете на Агент 006 (Шон Бин), поранешен сојузник, а сега непријател, само Џејмс Бонд (Пирс Броснан) може да го спаси светот...
 • Наследството на Борн (2012)

  image
  Ова е светот од романите на Роберт Ладлам, каде се работи за нов херој кој искусува неверојатни работи предизвикани од претходните настани. Тој мора да ги користи...
 • Невозможна Мисија: Последици (2018)

  image
  Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.