рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Како млад човек полн со идеали, заминува во крстоносните војни, каде доживува разочарување, но станува искусен војник. По враќањето назад, го онерасположува состојбата на неговата земја, која западнала во корупција, на која ќе мора да се спротивстави. Заедно со неговиот заповедник(Џејми Фокс) креваат бунт против корумпираниот крал. Во оваа возбудлива акциона авантура преполна со експлозии, луди боречки сцени како и безвременски романтични сцени.

Слики

Робин Худ: ПочетоциРобин Худ: ПочетоциРобин Худ: ПочетоциРобин Худ: ПочетоциРобин Худ: ПочетоциРобин Худ: ПочетоциРобин Худ: Почетоци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Невозможна мисија: Протокол дух (2011)

  денес
  image
  ИМФ се затвора кога се вмешува во светски терористички заговор. Се иницира „Протокол дух“ и Итан Хант и неговиот одметнат тим мораат да го исчистат името на...
 • Робин Худ: Принц на крадците (1991)

  денес
  image
  Робин од Локсли се враќа дома и открива дека татко му е убиен од Шерифот на Нотингем. Робин се здружува со Азим, Литл Џон и Вил Скарлет за да го спаси кралството.
 • Законска мерка (2018)

  денес
  image
  Жена го замолува својот поранешен сопруг адвокат да го брани нејзиниот брат криминалец кој е обвинет за убиство на областен јавен обвинител. Ќе треба да се...
 • Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер (2019)

  денес
  image
  Битката помеѓу Џедаите и Ситите доаѓа до возбудлива завршница во ова конечно поглавје на сагата за Скајвокер. Преостанатите членови на Отпорот се принудени да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.