рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9.33/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Ерик е неуспешен спортски новинар чиј брак се распаѓа. Враќајќи се од една новинарска задача, тој спасува еден бездомник од локалните насилници. Набргу открива дека му помогнал на еден поранешен боксерски првак за кого мислел дека е одамна починат. Во новото познанство, Ерик препознава шанса за оживување на сопствената кариера преку приказната за необичниот живот на првакот, сѐ додека таа не излегува во јавност и не се појавува сомнеж за вистинитоста на напишаното.

Слики

Враќање на шампионот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.